У Покровську економлять на енергоресурсах, грамотно керуючи ними через систему енергомоніторингу

В кінці квітня поточного року Кабінет міністрів України прийняв розпорядження, згідно якого затвердив план заходів щодо впровадження системи энергоменеждемента. За цим рішенням, у 2017 році энергоменеждмент стає обов'язковим для всіх бюджетних установ. У Покровську такі вимоги були виконані ще в 2016 році, а встановлена програма аналізу та обліку енергоресурсів повністю відповідає всім Кабмінівським нормам.

У 2016 році у Покровську затвердили концепцію щодо впровадження міської системи енергоменеджменту. Одним з інструментів стала автоматизована система енергомоніторингу АІС «Енергосервіс: облік, контроль, економія»,
за допомогою якої місто вчиться раціонально витрачати наявні енергоресурси.
За цей період була повністю побудована вертикаль відповідальних, починаючи від кожного об'єкта та напрямку і закінчуючи головним енергоменеджером Покровська. Ним став заступник міського голови Дмитро Гордієнко.

«Встановлена у Покровську програма - надійний засіб для успішної реалізації системи енергоменеджменту в місті. Це можливість переходу на повний автоматизований облік без додаткових витрат на придбання окремого програмного забезпечення, - коментує Дмитро Гордієнко. – Автоматизована сиситема енергомоніторингу дозволяє виявляти перевищення контрольних параметрів, отримувати іншу аналітичну інформацію для раціонального енергоспоживання.
Також є можливість своєчасно отримувати оперативну інформацію про обсяги спожитих енергетичних ресурсів, а також виявляти пориви, пошкодження, поломки та вживати організаційні та управлінські рішення для їх усунення».

ДІЗНАТИСЯ ПРО СИСТЕМУ ЕНЕРГОМОНІТОРИНГУ ДЕТАЛЬНІШЕ

Наразі в процесі енергоаудиту в Покровську задіяні близько ста осіб, які проводять контроль за споживанням ресурсів по 69 бюджетним установам у сферах освіти, культури, медицини, спорту - тобто всіх тих об'єктів, які знаходяться на балансі Покровської міської ради. Энергоменеджментом також охоплені ті будівлі в сусідньому Родинському, які перебувають у комунальній власності і фінансуються з бюджету Покровська.

На початок впровадження проекту не було системної можливості порівнювати облік даних за спожиті енергоресурси. Тепер же дані по кожному виду ресурсів – тепла, води, електрики – вносяться щодня в загальну базу. Тобто з'явилася можливість керувати спожитими ресурсами, що дозволяє економити не менше 40% за окремими позиціями.

Міські фахівці провели велику роботу і зібрали дані з 2013 по 2016 роки, ввели показники в систему і тепер можуть порівнювати споживання ресурсів навіть за певними періодами.

Своєчасний контроль і управління ресурсами дає суттєву економію. Наприклад, у школах під час канікул та карантину, коли дітей не було на заняттях, за рахунок використання автоматизованої системи ведеться реальний контроль за ефективністю зниження енергоспоживання за рахунок регулювання обладнання. Крім того, АІС дозволяє контролювати відповідність температури в класах або інших приміщеннях згідно санітарним нормам, а у разі їх відхилення оперативно повідомляти відповідальних.

Покровск

Тільки за чотири місяці поточного року по відношенню до базового рівня споживання Покровськ на всіх ресурсах заощадив 1 млн. гривень. Ця економія була досягнута за рахунок використання аналітичної інформації, отриманої від системи, та прийняття на її основі управлінських рішень. Ведучи облік і аналізуючи дані, у Покровську розуміють, на якому об'єкті та які енергозаощадні заходи будуть найбільш ефективними, а значить, швидко окупаються. Реалізація таких заходів дає економію.
Зовнішня система вебсайта формується енергозберігаюче мислення і конкурентність між установами з енергоефективності. На такому сайті міститься вся інформація про облік енергоресурсів.
У системі енергоменеджменту Покровськ має намір розвиватися далі. Через автоматизовану систему можна моніторити та проводити облік по вуличному освітленню. Вже розроблене програмне забезпечення, готовий функціонал, який буде доповнюватися згідно тих вимог, які ставить міська влада, кажуть розробники. Комунальні підприємства також можна завести в єдину систему і контролювати, яким чином вони споживають енергоресурси. Програма дозволяє розширити контроль на житловий сектор і підключати ОСББ, житлові кооперативи, а в майбутньому всі багатоквартирні будинки в Покровську.
Ольга Нікуліна

Telegram copy Facebook Instagram

E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефон:
+38 (068) 484 18 69
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНО © 2017 LLC BIS-SOFT